Sok rákos beteg és ráktúlélő használ kannabiszt
International Journal of Radiation Oncology, Cancers
A kaliforniai Duarte Department of Radiation Oncology kutatói felmérést végeztek azon rákos betegek körében, akik sugárkezelésen estek át vagy nemrég fejezték be azt a központban.
A 431 válaszadó közül 111 (26%) beteg számolt be kannabinoid használatáról a rák diagnózisa óta. A kannabinoidhasználók többsége (74%) tapasztalt javulást a tünetekben.
39%-uk arról számolt be, hogy a kannabinoidok jobban enyhítették a rákkezelési tüneteit, mint a vényköteles gyógyszerek, 16%-uk pedig csökkentette a vényköteles fájdalomcsillapítók mennyiségét a kannabinoidok használata után.
A kannabinoidok az alvás (77%) és a szorongás (72%) kezelésében bizonyultak a leghatékonyabbnak.
A legtöbb ráktúlélő, aki kannabiszt használt, „a tünetek nagymértékű javulásáról” számol be
A kannabiszhasználat a ráktúlélők körében
A Cancers folyóiratban megjelent felmérés szerint az Egyesült Államokban a ráktúlélők csaknem fele arról számolt be, hogy használt kannabiszt.
A Texasi Egyetem, az Anderson Cancer Center és a John Hopkins Egyetem kutatói 1886 ráktúlélőt kérdeztek meg 41 államból.
A válaszadók alig fele (48 százalék) ismerte el, hogy van tapasztalata a kannabisz használatával. Körülbelül egyharmaduk számolt be arról, hogy a rákdiagnózist követően kannabiszt használt. A betegek leginkább arról számoltak be, hogy kannabisz virágot, vagy olajkivonatokat fogyasztottak.
„Sok ráktúlélő használja a kannabiszt palliatív szerként, miközben rákkezelésen esik át, és ez a használat a rákdiagnózist követően növekszik” – számoltak be a tanulmány szerzői.
„Ez arra utal, hogy a ráktúlélők gyakran a kannabiszhoz fordulnak, hogy megbirkózzanak a diagnózisukkal vagy a kezeléssel kapcsolatos tünetekkel.”
Kérünk mindenkit, támogassa non-profit egysületünk munkáját, akár csak egy pohár kávé árával.
Ezen az oldalon lehet támogatást küldeni:
https://orvosikannabisz.com/tamogatas/
Új kutatások azt mutatják, hogy a kannabisz enyhítheti a kemoterápia okozta agyködöt
Kutatás:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/38462019/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10741826/