A fájdalomtól szenvedő betegek szerint a kannabisz „hatékonyabb”, mint a hagyományos gyógyszerek

Frontiers in Medicine

A Frontiers in Medicine folyóiratban közzétett felmérési adatok szerint krónikus fájdalommal és egyéb betegségekkel küzdő betegek arról számolnak be, hogy a kannabisz gyakran hatékonyabb, mint a hagyományos kezelések.

Német kutatók felmérték a betegek kannabisztermékekkel kapcsolatos tapasztalatait. A növényi kannabiszt és a kannabinoid alapú kezeléseket 2017-ben legalizálták vényköteles használatra Németországban; az ilyen termékek azonban jellemzően csak akkor engedélyezettek, ha a betegek nem reagálnak a hagyományos terápiákra.

A felmérésben több mint 200 beteg vett részt. A legtöbb válaszadó krónikus fájdalomtól szenvedett, és a felmérésben résztvevők több mint kétharmada kannabiszvirágot vagy növényi eredetű kivonatokat fogyasztott.

Számos más vizsgálattal összhangban a betegek napi fájdalmaik csökkenéséről számoltak be a kannabisszal végzett terápia után. A betegek azt is elmondták, hogy kevésbé valószínű, hogy szorongás vagy depresszió tüneteit tapasztalták kannabisz használata közben.

A résztvevők „nagyobb elégedettségükről” számoltak be a kannabisz használatával, és azt mondták, hogy „hatékonyabb”, mint a korábbi terápiáik. A megkérdezettek 94 százaléka pozitívabb hozzáállásáról számolt be a kannabiszhoz a kezelést követően.

„Ennek a keresztmetszeti felmérésnek az eredményei arra utalnak, hogy a legtöbb megkérdezett, vényköteles kannabinoidokkal kezelt járóbeteg Németországban szubjektíven tapasztalja az ezekkel a terápiákkal kapcsolatos egészségügyi előnyöket és a tünetek csökkenését” – összegezték a tanulmány szerzői.

Kérünk mindenkit, támogassa non-profit egysületünk munkáját, akár csak egy pohár kávé árával.
Ezen az oldalon lehet támogatást küldeni:

https://orvosikannabisz.com/tamogatas/

A kannabisz ugyanolyan hatékony a fájdalom kezelésében, mint az opioidok, de emellett pozitívan befolyásolja az érzelmeket és az általános jóllétet

Kutatás:
https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fmed.2023.1196160/full