Kender karbonkreditek
Minden növény képes megkötni a szenet, de az ipari kender lehet a szénmegkötők királya, mivel kétszer annyit képes felszívni, mint egy tipikus erdő.
Az ipari kendernek rendkívül gyors növekedési ciklusa is van az erdőkkel szemben, aminek gyökeresedése évekbe telhet.
A Cambridge-i Egyetem kutatója szerint egy hektár kender 8-15 tonna szén-dioxidot képes megkötni. Összehasonlításképpen, az erdők csak 2-6 tonnát kötnek meg, a fa típusától, a régiótól stb. függően.
A kender karbonkreditek már a láthatáron vannak.
Mit tud a kender?
Az ipari kender rendkívül gyorsan növekszik, mint egy gyom, és több száz éven át jövedelmező termény volt. Sokoldalúsága és szívóssága számos bioanyag és erőforrás számára hasznossá teszi.
Az ipari kender rendkívül alacsony szinten tartalmaz pszichoaktív hatású kémiai vegyületet (THC), a virágai pedig CBD-t (nem pszichoaktívnak) tartalmaznak, ami gyógyászati hatással rendelkezik.
A szárból bioműanyagok, papír, ruha, bioüzemanyagok és alacsony szén-dioxid-kibocsátású építőanyagok is készíthetők.
A kender egyenrangú a fával az üvegházhatású gázok megkötésében és tárolásában
Hogyan csökkentheti a kender a szén-dioxid-kibocsátást
A szár külső részét képező erős, merev szálak bioműanyagok alapanyaga lehet, ide tartoznak még az autóalkatrészek, a szélturbinák lapátjai és a burkolati panelek is.
A szár fás belső része pedig alkalmas „kenderbeton” építőelemek készítésére. A kenderbeton használata a magas karbon kibocsátású beton helyett (1 tonna beton = 1 tonna CO2) tovább csökkentheti az általános CO2-kibocsátást.
Arról nem is beszélve, hogy a fa helyett a kendert papírként használva a fák az erdőben maradnak, ahol így azok több szenet tárolhatnak.
De a kender kevésbé ismert szénmegkötő képessége a bioszén.
A kender kivonhatja a mérgező örök vegyi anyagokat a talajból
Bioszén kenderszárból
A bioszén pirolízis útján keletkezik, amely oxigén hiányában felmelegíti a szerves anyagokat. Ez korlátozza a szén visszajutását a légkörbe, mivel a mikrobák nagyon nehezen bontják le, és a talajban való felhasználása nagyon hosszú ideig tárolhatja a szenet.
A kenderszárból készült bioszén környezetbarát is, mivel növényi hulladékból készül, és segít a szén visszajuttatásában a talajba, hogy segítse más növények növekedését.
Ez nagyszerű lehetőség lehet a gazdálkodók számára, akik a szárakat és más növényi hulladékokat fenntartható árucikké kívánják alakítani. A szén-dioxid-kibocsátási egységek révén újabb bevételi forrást teremthet számukra.
A bioszén karbonkrediteket felárral értékesítik, és a közelmúltban több mint 500 dollárért adtak tonnánként lekötött CO2-ért.
A Verra nemrégiben kiadott egy módszertant a bioszén karbonkreditekre vonatkozóan.
Kender és karbonkreditek
A szén-dioxid-piacok lehetővé teszik a nagyvállalatok számára, hogy krediteket vásároljanak olyan helyekről, ahol a szén-dioxidot tárolják, mint a mezőgazdasági üzemek, hogy ellensúlyozzák kibocsátásukat.
A kender szénmegkötésére nincs szabvány, de az olyan cégek, mint az amerikai székhelyű Hemp Blockchain, a termelés minden szakaszán, a vetőmagtól a végtermékig a kender „nyomon követésére” törekednek.
Kender: A „zöld arany”, ami segít csökkenteni a szén-dioxid-kibocsátást Franciaországban
Tanulmány a kenderről: egy hatékony szénleválasztó növény
Az oroszországi Ufa városában található Ufa Állami Kőolajipari Műszaki Egyetem Szövetségi Állami Költségvetési Felsőoktatási Intézménye által készített tanulmány a kender vetéséből származó szénlerakódás kvantitatív értékelésének eredményeit mutatja be. A terepi vizsgálatokat a Khabibrakhmanov Parasztgazdasági Vállalkozásban (Baskír Köztársaság) végezték, a növényi biomassza széntartalmát a CN 802 analizátorral határozták meg.
Megállapítást nyert, hogy a kannabisz növények 7,87 t/ha föld feletti biomasszát képeznek a termelési időszak végén, beleértve a szárat is – 6,40 t/ha (a föld feletti tömeg 81,3%-a), a virágzatot – 0,77 t/ha (a föld feletti tömeg 9,8%-a), magvak – 0,70 t/ha (a föld feletti tömeg 8,9%-a), a gyökerek – 1,02 t/ha. A teljes biomasszából 8,19 t/ha marad meg. A vetés viszonylag nagy mennyiségű szén-dioxidot (14,78 t/ha) és ennek megfelelően szenet (4,03 t/ha) köt le a légkörből.
A kannabisz dekarbonizációs hatékonysága főként abban áll, hogy jelentős mennyiségű (91%) felhalmozódott szén tartósan megmarad a hosszú távú termékekben és a talajban. A szén-dioxid-kibocsátás csökkentése és a karbonkreditek értékesítése érdekében javasolt a kender szénfarmokon való termesztése.
Kérünk mindenkit, támogassa non-profit egysületünk munkáját, akár csak egy pohár kávé árával.
Ezen az oldalon lehet támogatást küldeni:
https://orvosikannabisz.com/tamogatas/