Az anyai kannabiszhasználat nem kapcsolódik káros idegfejlődéshez

Preventive Medicine

A méhen belüli kannabiszexpozíció nem jár jelentős, hosszan tartó káros következményekkel az utódoknál – derül ki a Preventive Medicine folyóiratban közzétett tudományos áttekintésből.

A Maryland Egyetem Szülészeti, Nőgyógyászati ​​és Reprodukciós Tudományok Tanszékének és a Virginia Commonwealth Egyetem Szülészeti, Nőgyógyászati ​​és Pszichiátriai Tanszékének kutatópárja négy prospektív kohorsz-tanulmányt vizsgált meg, amelyek a méhen belüli kannabiszexpozíció hosszú távú egészségügyi következményeit értékelték.

Arra a következtetésre jutottak, hogy „a terhesség alatti kannabiszhasználat anyai-csecsemő-egészségügyi következményeire vonatkozó bizonyítékok szilárdabbak, mint sok más anyag esetében. Bár elméletileg fennáll annak a lehetősége, hogy a kannabisz befolyásolja az idegrendszer fejlődését, négy leendő kohorszból származó humán adatok nem tártak fel semmilyen hosszú távú vagy tartós jelentős különbséget a méhen belül kannabisznak kitett gyermekek és azok között, akik nem voltak kitéve.”

Az Obstetrics & Gynecology folyóiratban megjelent 2016-os irodalmi áttekintés hasonlóképpen arról számolt be, hogy a kannabisz mérsékelt terhesség alatti használata nem független kockázati tényező az újszülöttkori negatív következmények, például az alacsony születési súly tekintetében.

Egy 2017-es tanulmány arról számolt be, hogy az anyák kannabiszfogyasztása nem függött össze függetlenül a gyermekeik iskolai végzettségére gyakorolt ​​káros hatásokkal. Ezzel szemben az anyák alkoholfogyasztása káros oktatási eredményekkel járt a kohorszban.

Kérünk mindenkit, támogassa non-profit egysületünk munkáját, akár csak egy pohár kávé árával.
Ezen az oldalon lehet támogatást küldeni:

https://orvosikannabisz.com/tamogatas/

Tanulmány: Az anya kannabiszhasználata nem jár káros hatásokkal az újszülöttre

Kutatás:
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0091743517301755