Egy tanulmány szerint a kannabisz nehézfémeket tartalmazhat, és ez hatással lehet a fogyasztók egészségére
Toxin Reviews
A kutatócsoport stratégiákat javasol a termelők számára, hogy elkerüljék a nehézfémeket a kannabisznövényeikben. Egy új metaanalízis a kannabisznövények nehézfémek felszívódási képességét vizsgálja, és az ebből eredő, a fogyasztókra gyakorolt egészségügyi hatásokat tárgyalja.
A kannabisznövények – amelyeket többek között ipari kender, orvosi kannabisz és CBD olaj előállítására használnak – eredendően képesek felszívni a nehézfémeket a talajból, így hasznosak a szennyezett területek helyreállításában.
Azonban az a képessége, hogy felszívja a mérgező fémeket, veszélyessé is teheti a kannabiszt az azt fogyasztó fogyasztók számára. A Penn State kutatói által vezetett új metaanalízis a kannabisznövények nehézfémek felszívó képességét vizsgálja, és megvitatja az ebből eredő, a fogyasztókra gyakorolt egészségügyi hatásokat. A csapat stratégiákat javasol a termelők számára, hogy csökkentsék a nehézfém-felvételt a terményeikben.
„A nehézfémekről, például az ólomról, a higanyról, a kadmiumról és a krómról ismert, hogy rákkeltőek” – mondta Louis Bengyella, a Penn State-i növénytudományi adjunktus.
„A kannabisz nehézfém-tartalma nincs szabályozva, ezért a fogyasztók tudtukon kívül is ki lehetnek téve ezeknek a mérgező fémeknek. Ez rossz hír mindazok számára, akik kannabiszt használnak, de különösen problémás a rákos betegek számára, akik orvosi kannabiszt használnak a kezelésükhöz kapcsolódó hányinger és fájdalom kezelésére.”
A mérgező vaporizátor-olaj adalékok veszélyeztetik a betegeket
Bengyella szerint a problémát súlyosbítja az a tény, hogy egyes kannabisz fajtákat (ipari kender) kifejezetten fitoremediáció céljából tenyésztettek ki, vagyis növényeket használnak a szennyező anyagok talajból, vízből vagy levegőből való eltávolítására.
„A probléma az, hogy ha ezeket a fitoremediációra kifejlesztett törzseket anélkül használjuk, hogy meggondolnánk, miért fejlesztették ki őket, akkor tudtukon kívül nehézfémeknek tesszük ki a fogyasztókat” – mondta.
Bengyella és munkatársai metaanalízist végeztek a kannabisz nehézfém-szennyezettségével kapcsolatos kutatási tanulmányokról. Konkrétan megvizsgálták a rendelkezésre álló információkat a kannabisz fitoremediációban való alkalmazásáról, a kannabisznövényekben található nehézfémek sorsáról, a kannabiszban lévő nehézfémek gyógyászati hatásáról és a nehézfém-felvételt mérséklő mezőgazdasági stratégiákról.
A csapat megtudta, hogy egyes kannabisz fajtákat általánosan használnak fitoremediációra egyedi fizikai tulajdonságaik miatt – beleértve a hosszú szárhosszt, a gyors növekedést, a nagy gyökér- és levélfelületet, a magas fotoszintetikus aktivitást és a túléléshez viszonylag kevés tápanyagtól való függőséget –, amelyek megkönnyítik a nehézfémek felszívódását.
A csapat azt is megállapította, hogy az ólom, a kadmium és a króm különösen képes a száron keresztül a növény leveleibe és virágaiba eljutni és eloszlatni. Ezek a nehézfémek azután a virágokon elhelyezkedő, szőrszerű struktúrák, trichomákon keresztül távoznak a növényből.
„A trichomák fontosak, mert tárolják a fogyasztók által kívánt CBD-t és THC-t” – mondta Bengyella. „Ez arra késztetett bennünket, hogy megkérdezzük, ha ezek a nehézfémek ott vannak a trichoma szintjén, mit tehetnek az emberekkel?”
Ezt követően a kutatók a nehézfémek dokumentált egészségügyi hatásait vizsgálták. Azt találták, hogy a kannabisz nehézfém-szennyezettsége különféle egészségügyi problémákat okozhat, mivel a nehézfémek ritkán metabolizálódnak, és ezért felhalmozódnak az emberi test bizonyos területein. Az emberi szervezetben a nehézfém-toxicitás leggyakoribb mechanizmusa a reaktív oxigénfajták és szabad gyökök termelése, amelyek károsíthatják az enzimeket, fehérjéket, lipideket és nukleinsavakat, valamint rákot és neurológiai problémákat okozhatnak.
„Az égetett formában fogyasztott kannabisz jelenti a legnagyobb veszélyt az emberi egészségre, mivel a kannabisz füstjében lévő nehézfémek elemzése szelén, higany, kadmium, ólom, króm, nikkel és arzén jelenlétét tárta fel” – mondta Bengyella.
„Zavaró felismerni, hogy a fogyasztók, különösen a rákos betegek által használt kannabisztermékek szükségtelen károkat okozhatnak szervezetükben.”
A szerzők arra a következtetésre jutottak, hogy a bevált mezőgazdasági gyakorlatok alkalmazása, például olyan kannabiszfajták kiválasztása, amelyeket nem a nehézfémek jobb felszívódására nemesítettek, és a nehézfémektől mentes termőföld kiválasztása csökkentheti a nehézfém-szennyezést.
A csapat konkrétan három ajánlást ajánl a termesztőknek a termőföld kiválasztásához: kerülje el az elhagyott ipari területeket, végezzen levegőminőség-elemzést a gazdaság létrehozása előtt, és végezzen talaj pH-tesztet, mert a pH befolyásolhatja a növény által felvett nehézfémek mennyiségét.
„A probléma a kannabisztermékeket fogyasztók szintjén van, de a megoldásnak a mezőgazdasági szinten kell lennie” – mondta Bengyella. „Úgy gondoljuk, hogy itt kell keményen kezeli és megoldani a problémát.”
A kannabisz nehézfém-szennyezettsége nem csak személyes probléma; a közegészségügyre is kiterjed. A kannabisz növekvő legalizálásával nő a szennyezett termékekkel való találkozás kockázata.
Az orvosi kannabiszhasználók különösen sérülékenyek lehetnek, gyakran már meglévő egészségügyi problémákkal. A következetes szabályozások és tesztelési szabványok hiánya bonyolítja a problémát, és kihívást jelent a fogyasztók számára a termékbiztonság értékelésében.
Környezetvédelmi aggályok is felmerülnek, mivel a szennyezett növényi anyagok vagy termesztéssel járó hulladékok nem megfelelő ártalmatlanítása talaj- és vízszennyezéshez vezethet, veszélyeztetve az ökoszisztémákat, és potenciálisan hatással lehet más növényekre és a vadon élő állatokra.
A fogyasztóknak a biztonság érdekében minőségi tanúsítványokat kell kérniük. A probléma megoldásához szigorú szabályozásra és fokozott tudatosságra van szükség a közegészségügy és a környezet védelme érdekében.
Kérünk mindenkit, támogassa non-profit egysületünk munkáját, akár csak egy pohár kávé árával.
Ezen az oldalon lehet támogatást küldeni:
https://orvosikannabisz.com/tamogatas/
Forrás:
https://www.sciencedaily.com/releases/2021/12/211216150039.htm