A BMW folytatja a kender alapanyagok felhasználását

A BMW Group autógyártó célja, hogy csökkentse az autók gyártásából és használatából származó szén-dioxid-kibocsátást – és ebben a kendernek nagyobb szerepe lehet.

A BMW néhány éve már használ kendert, például az elektromos i3 ajtólapjainak bélésében. Ez nem csak egy marketing fogás, hogy bevonzzák a környezetbarát fogyasztókat; hanem a jármű súlyának csökkentésében is szerepet játszik.

Úgy tűnik, hogy a kender és más növényi anyagok egyre nagyobb figyelmet kapnak, a vállalat kijelentette, hogy fokozza a harcot az éghajlatváltozás ellen, és 2030-ra drasztikusan csökkenti a járművenkénti CO2 kibocsátást.

Az egyik stratégia a természetes anyagok fokozott használata a petrolkémiai anyagokkal szemben.

„A BMW-csoport és partnerei szisztematikusan továbbfejlesztették az olyan rostszálak használatát, mint a kender, a rostmályva és a len, természetes rostrácsszerkezeteket biztosítva számukra” – mondja a vállalat. „Ezeknek a tartószerkezeteknek köszönhetően a szükséges anyagmennyiség csökkentésével meg lehet őrizni mechanikai tulajdonságokat, és elkerülhető a súlynövekedés” – mondja a vállalat.

A BMW Group bioalapú műanyagokat és természetes szálakkal, például kenderrel megerősített műanyagokat is használ, csökkentve az olaj alapú elsődleges műanyagok használatát. Célja, hogy 2030-ig átlagosan 40 százalékban újrahasznosított anyagból készült hőre lágyuló műanyagokat használjon.

A vállalat általános célja, hogy 2030-ra több mint 40 százalékkal csökkentse járművei életciklusa során a CO2-kibocsátást.

Jóval azelőtt, hogy a BMW Group a kendert kezdett el használni a járművek gyártásánál, Ford már eljátszott az ötlettel. Még 1941-ben a Ford vegyészei kifejlesztettek egy szuper erős anyagot, amely 70% cellulózszálból és 30% gyanta kötőanyagból állt. A rosttartalom 10 százaléka kender volt.

Körülbelül abban az időben az amerikai kormány ösztönözte a kender termesztését. Nem világos, hogy a Ford miért nem folytatta találmánya fejlesztését; de lehet, hogy döntésének köze volt a kannabisz démonizálásához, ami ezt követően következett be, amikor a kendert és a marihuánát összemosták. A következő évtizedekben a tilalom miatt a kender eltűnt az USA-ban, és csak 2018-ban lett újra engedélyezve, valamint elismerve, mint bármely más mezőgazdasági termény.

Kérünk mindenkit, támogassa non-profit egysületünk munkáját, akár csak egy pohár kávé árával.
Ezen az oldalon lehet támogatást küldeni:

https://orvosikannabisz.com/tamogatas/

Megmentheti a Földet a kenderből készült műanyag?

Forrás:
https://hempgazette.com/news/bmw-vehicles-hemp-hg1519