A kannabisz virág hatékonysága a depresszió tüneteinek azonnali enyhítésében

Yale Journal of Biology and Medicine

Tudományos kutatás általában nem létezik arról, hogy az egész, természetes kannabisz virág fogyasztása hogyan befolyásolja a lehangoltságot és a viselkedési motivációt, és eddig csak néhány tanulmány mérte, hogy az in vivo használt közönséges és a kereskedelemben kapható kannabisz virág hogyan befolyásolhatja a “depresszió” tapasztalatát valós időben.

Megfigyeltünk 1819 embert, akik 5876 kannabisz-önkezelési felmérést végeztek a ReleafApp™ segítségével 2016. júniusa és 2018. júliusa között, azzal a céllal, hogy megmérjük a kannabisz virág fogyasztásának valós idejű hatásait a depresszió tüneteinek kezelésére.

A fogyasztás után átlagosan 95,8% tapasztalta a tünetek enyhülését, a tünetek intenzitása átlagosan -3,76 ponttal csökkent a 0-10 vizuális analóg skálán (SD = 2,64, d = 1,71, p <0,001). A tünetek enyhülése nem különbözött a jelölt növényi fenotípusok (“C. indica”, “C. sativa” vagy “hibrid”) vagy az égetési módszer alapján.

A kannabinoidszintek között a tetrahidrokannabinol (THC) szintek voltak a legerősebb független előrejelzők a tünetek enyhítésében, míg a kannabidiol (CBD) szintek általában nem kapcsolódtak a tünetek intenzitásának valós idejű változásaihoz. A kannabiszhasználat bizonyos negatív mellékhatásokkal társult, amelyek fokozott depresszióval járnak (pl. motiválatlanság érzése) a használók akár 20%-ánál, valamint pozitív mellékhatásokkal, amik csökkent depresszióval járnak (pl. boldog, optimista, békés vagy nyugodt érzés) a használók akár 64%-ánál.

A megállapítások arra utalnak, hogy legalábbis rövid távon, a kannabiszt használó betegek túlnyomó többsége antidepresszáns hatást tapasztal, bár a hatások és a mellékhatások mértéke a növény kemotípusos tulajdonságaitól függ.

Kérünk mindenkit, támogassa non-profit egysületünk munkáját, akár csak egy pohár kávé árával.
Ezen az oldalon lehet támogatást küldeni:

https://orvosikannabisz.com/tamogatas/

Esettanulmány: A CBD enyhíti egy serdülőkorú szorongást, depresszióját, szerhasználatát

Kutatás:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32607086/