Segíthet a kannabisz a nőknek elérni az orgazmust?
The Journal of Sexual Medicine, Journal of Cannabis Research
Az első ilyen jellegű tanulmány azt találta, hogy a kannabisz előnyös a női orgazmuszavar kezelésében.
A kutatók most először vizsgálták a kannabisz hatásait a női orgazmuszavar (FOD) kezelésében, és az eredmények „jelentős előnyökről” tanúskodnak.
Míg a korábbi kutatások arra utaltak, hogy a kannabisznak terápiás potenciálja lehet a női szexuális rendellenességek kezelésében, ez az első, amely a női orgazmuszavarban történő alkalmazását vizsgálta.
Az orgazmuszavar akkor fordul elő, ha az egyén nehezen éri el az orgazmust, még akkor is, ha szexuálisan izgatott, és úgy gondolják, hogy a nők csaknem felét érinti.
A lap szerint a nők 41%-a számol be női orgazmuszavarról, ez a statisztika az elmúlt 50 évben változatlan maradt.
Suzanne Mulvehill kutatók, a Női Orgazmuskutató Intézet klinikai szexológusa és Dr. Jordan Tishler kannabinoid specialista az elsők, akik értékelték a kannabisz használatának hatását a párkapcsolat előtti szexuális zavarban szenvedő és nem szenvedő nőkre.
A 2022 márciusa és novembere között csaknem 400 nő bevonásával végzett megfigyelési vizsgálat a kiindulási demográfiai adatokat, a szexuális viselkedést, a mentális egészséget, a kannabiszhasználatot, valamint a Női Szexuális Funkcióindex (FSFI) orgazmus alskáláját használva, értékelve az orgazmus gyakoriságát, az orgazmussal való elégedettséget és könnyű orgazmus, kannabisz használatával és anélkül szex előtt.
A vizsgálatban részt vevő nők többsége, akik arról számoltak be, hogy nehezen érik el az orgazmust, 25 és 34 év közöttiek (52%), fehérek (75%), és házasok vagy párkapcsolatban éltek (82%).
Azon a válaszadóknál, akik az orgazmus nehézségeiről számoltak be, a partnerkapcsolat előtti kannabiszhasználat növelte az orgazmus gyakoriságát (72,8%), javította az orgazmussal való elégedettséget (67%), vagy megkönnyítette az orgazmus elérését (71%).
A kutatók szerint a partnerkapcsolat előtti kannabiszhasználat gyakorisága a női orgazmuszavarban szenvedő nők megnövekedett orgazmus gyakoriságával korrelált, míg a kannabisz használatára adott orgazmus válasz a használat okától függött.
Mentális egészség és női orgazmuszavar
A tanulmány egy lépéssel tovább ment, hogy megvizsgálja a női orgazmuszavarban szenvedő nők mentális egészségügyi nehézségeit.
A problémával küzdők 24%-kal több mentális egészségügyi problémáról, 52,6%-kal több PTSD-ről, 29%-kal több depresszív zavarról, 13%-kal több szorongásos zavarról és 22%-kal több vényköteles gyógyszerhasználatról számoltak be, mint a női orgazmuszavarban nem szenvedők. Ugyanígy, a női orgazmuszavarban szenvedő nők nagyobb valószínűséggel jelentettek szexuális zaklatást az életü során.
További kutatásra van szükség
„Ötven éves szexualitáskutatás támogatja a kannabisz szexuális nehézségekre való használatát. Ez az első olyan tanulmány, amely kifejezetten a női orgazmuszavart vizsgálja, jelentős előnyöket bizonyítva” – írják a szerzők a tanulmány következtetésében.
Mulvehill és Tischer most komolyabb tanulmányokat követel a kannabisz női orgazmuszavarban való használatáról, valamint más mentális és fizikai egészségügyi tünetekre gyakorolt hatásáról.
Hozzáteszik: „Véletlenszerű, ellenőrzött vizsgálatokra van szükség a kannabisz női orgazmuszavar-altípusok, mentális és fizikai egészségi állapotok és egyéb klinikai következmények hatásának értékeléséhez; az adagolás, a kannabisz fajta, az időzítés és a bevitel módjának értékeléséhez.”
Egy tanulmány szerint a kannabisz növelheti a szexuális vágyat és az elégedettséget, és segíthet megszüntetni a nemek közötti szakadékot a szexuális élvezet terén.
A Kelet-Karolinai Egyetem és az USA-beli Észak-Karolinai Állami Egyetem kutatói szerint, hogy a kannabisz segíthet megszüntetni az úgynevezett „orgazmusszakadékot”, mivel növeli a vágyat, az elégedettséget és az orgazmus intenzitását mind a férfiak, mind a nők körében.
Az Amanda Moser szexológus és kannabiszkutató által vezetett kutatócsoport a kannabisz szexuális működésre és elégedettségre gyakorolt hatásait vizsgálta, tekintettel a tudományok eddigi hiányára ezen a területen.
Több mint 800 18 és 85 év közötti felnőttet kérdeztek meg. A résztvevők többsége nő volt, fehér/kaukázusi, és a legtöbben azt mondták, hogy monogám kapcsolatban élnek. A résztvevők csaknem negyede LMBTQIA+ként azonosította magát.
A résztvevőknek egy sor kérdést tettek fel a szexszel és a kannabiszhasználattal kapcsolatban, beleértve a vágyra, az elégedettségre, a maszturbációra és az orgazmus intenzitására gyakorolt hatását. Több mint fele arról számolt be, hogy rekreációs és gyógyászati célokra naponta használt kannabiszt, és szándékosan használta a kannabiszt a szex előtt.
Kimutatták, hogy a kannabisz „pozitív hatással van az észlelt szexuális működésre és elégedettségre”, nemtől és életkortól függetlenül.
A férfiak és nők több mint 70%-a arról számolt be, hogy a kannabisz „kissé vagy jelentősen növeli a vágyat”.
A korábbi kutatásokkal ellentétben a férfiak esetében „nem volt hatás, vagy nem növekedett az erekció elérésének és fenntartásának képessége” a kannabisz használata során.
Ezen túlmenően a férfiak és nők több mint 70%-a arról számolt be, hogy a kannabisz „kissé vagy jelentősen megnövelte az orgazmus intenzitását”, a nők több mint 40%-a pedig azt mondta, hogy a kannabisz növelte a képességüket, hogy többszörös orgazmusra tegyenek szert szex közben.
„A kannabisz relaxáló hatása hozzájárulhat a vágy növekedéséhez vagy a gátlások csökkenéséhez, ami hozzájárulhat a szexuális működés és elégedettség növeléséhez” – állítják a kutatás szerzői.
Ebben a kutatásban arra a következtetésre jutottak: „Összességében a kannabiszhasználat általában pozitív hatással van az egyének észlelt szexuális működésére és elégedettségére a nemtől vagy az életkortól függetlenül, és a kannabisz segíthet csökkenteni a nemek közötti egyenlőtlenségeket a szexuális élvezet terén.”
Kérünk mindenkit, támogassa non-profit egysületünk munkáját, akár csak egy pohár kávé árával.
Ezen az oldalon lehet támogatást küldeni:
https://orvosikannabisz.com/tamogatas/
Kutatás:
https://academic.oup.com/jsm/article/21/Supplement_2/qdae002.010/7618309