Egy új tanulmány megerősíti, hogy a kannabisz segíthet a migrénes betegeknek
Pharmacotherapy
A kannabiszt már régóta használják migrén kezelésére, de a tudósok csak az utóbbi években tárták fel az okokat. Egy új tanulmány, amit a Coloradoi Egyetem Skaggs School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences jelentetett meg, az inhalált valamint az orálisan használt kannabisz hatásait vizsgálta migrénes betegeknél, és az eredmények megerősítették, amit a korábbi vizsgálatok elkezdtek felfedezni.
Ez a tartalom a Leafly eredeti cikkének fordítása. Minden jog fenntartva a szerző(k) részéről.
A kutatók 121 felnőtt résztvevő jelentéseit vizsgálták meg és a következő adatokat gyűjtötték össze:
– A havi migrénes fejfájások száma átlagban 10,4-ről 4,6-re csökkent
– Az alanyok csaknem 40%-a számolt be pozitív hatásokról
– Az alanyok 19,8%-a azt állította, hogy az orvosi kannabisz segített megakadályozni a migrént
– Az alanyok 11,6%-a számolt be arról, hogy a kannabisz megállította a migrénes fejfájást
– Az alanyok mintegy 85%-a számolt be arról, hogy kannabisz használata mellett havonta kevesebb migrénük volt
– Az alanyok mintegy 12%-a nem észlelt változást a migrének gyakoriságában kannabisz használata mellett
– Csak mintegy 2%-uk tapasztalt növekedését a migrének gyakoriságában
A szerző Laura Borgelt azt mondta, hogy jelentős javulás volt tapasztalhatő a betegek funkcionális képességében és jobban is érezték magunkat. Mint minden gyógyszernek, a kannabisznak is megvannak a potenciális előnyei és kockázatai. Fontos, hogy az emberek tisztában legyenek azzal, hogy az orvosi kannabisz használatának is lehetnek káros hatásai.
A vizsgálat során a kutatók az orvosi kannabisz fogyasztásának különböző formáival találkoztak.
Az inhalálásos módszerek jelentették a leggyorsabb hatást és nagyobb valószínűséggel állították meg folyamatában a migrénes fejfájást. Ahogy az várható volt, az ehető kannabisz hatása később jeletkezett és nagyobb valószínűséggel okozott olyan negatív melléhatásokat, mint az álmosság és a túlságosan intenzív eufória (amit a résztvevők 11,6%-a jelentett).
A korábbi tanulmányok, amelyek megpróbálták megérteni, hogy a kannabisz miért segít a migrén ellen, az endokannabinoid hiányosságra és a CB2 receptorok aktiválására hivatkoznak lehetséges magyarázatként. Ez a tanulmány nem segíetett megválaszolni ezeket a kérdéseket, de növeli az egyre bővülő kutatások számát amik támogatják a kannabisz használatátmigrén kezelésére, tekintettel arra, hogy a résztvevők több, mint 85%-a tapasztalt csökkenést a migrének gyakoriságában.
A következő mérföldkő a kutatások ezen területén kitalálni, hogy melyik kannabinoidok, kannabisz fajták és a beviteli módszerek a leghatékonyabbak a fejfájás és a migrén kezelésére. Addig továbbra is, elsősorban az anekdotikus bizonyítékokra tudunk hagyatkozni.
A tanulmány az elsők között van, ami felfedi, hogy az orvosi kannabisz használatával a migrének gyakorisága csökken.
Borgelt elmondta, hogy az eredmények igen figyelemre méltóak voltak, de hangsúlyozta, hogy több kontrollált vizsgálatra van szükség a jövőben.
Az orvosi kannabisz 50%-kal csökkenti a migrének gyakoriságát és csökkenti a gyógyszerhasználatot
Forrás:
https://www.leafly.com/news/health/new-study-confirms-that-cannabis-can-help-migraine-sufferers