Kannabinoidok a hányinger kezelésére

Neuropharmacology

A kannabiszt gyakran a hányinger megelőzése használják terápiás céllal. A hányinger azonban egy sokrétű érzés. A tengeribetegség, a reggeli rosszullét, az influenza vagy a kemoterápia, mind enyhén eltérő változatai ennek a kellemetlen tünetnek.

A Guelphi Egyetem tudósai, Parker Linda vezetésével, azt szerették volna megérteni, hogy a CBD, THC, CBDA és THCA hogyan váltják ki émelygésgátló hatásaikat. Különösen a megelőlegezett, azaz anticipátoros hányingerre koncetráltak, egy súlyos rossz közérzetre, ami a kemoterápia, vagy más émelyítő helyzet válthat ki.

Ezt a placeboszerű kellemetlenséget nehéz kezelni a tipikus antiemetikumokkal, de a kannabinoidok gyakran működnek, legalábbis az állati modellekben. Erin Rock és munkatársainak új kiadványa kiegészíti ezt az irodalmat. Egy kísérletben meggátolták a FAAH enzimet, így megakadályozták az anandamid, az OEA és a PEA (endokannabinoid-szerű vegyületek) lebontását.

A FAAH blokkolása megakadályozta a hányingert, valószínűsíthetően azért, mert az OEA és a PEA aktiválta a PPARa génszabályozót. Ezt a hatást a csoport korábbi tanulmányában láthattuk, ahol a FAAH-gátlás megakadályozta a hányingert a PPARa és a CB1 révén.

Új tanulmányukban bebizonyították, hogy a PPARa gyógyászati ​​hatása egyetlen agyi régióban történik – elegendő volt egy kis mennyiségű FAAH-gátló injektálása a ventrális pallidumba a hányinger elnyomására.

Miért érdemes ilyen részletesen megvizsgálni a kannabinoidok mechanizmusát? Nos, ez egy bonyolult tünet, és minél jobban megértjük, annál jobban tudjuk használni a kannabinoidokat a hányinger kezelésében. A korábbi kutatások szerint úgy tűnik, hogy a THC szinergizál a CBD-vel és a CBDA-val, míg a CBG és a CBD zavarhatja egymást.

Kérünk mindenkit, támogassa non-profit egysületünk munkáját, akár csak egy pohár kávé árával.
Ezen az oldalon lehet támogatást küldeni:

https://orvosikannabisz.com/tamogatas/

A kannabinoidok szinergikus hatása akut hányinger kísérleti állatmodelljében

CBDA – tulajdonságok és hatások

Kutatás:
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0028390819301959